Geometryczny szyk

Proste geometryczne formy królują w naszych wnętrzach już od kilku sezonów i niezmiennie pozostają jednym z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Kwadraty, trójkąty, romby czy koła na stałe zagościły już w naszych domach. Odpowiednio dobrane nadają naszym wnętrzom dynamiki i nowoczesnego charakteru. Łączą w sobie funkcjonalność i prostotęz zamiłowaniem do niebanalnych rozwiązań.

Inspiracje formami geometrycznymi w designie użytkowym sięgają korzeniami do lat 60. XX wieku. Obecna moda na regularne, kanciaste kształty mebli, dodatków czy też lamp różni się jednak od tej zapoczątkowanej ponad 60 lat temu – krzykliwe formy i kolory zostały zastąpione bardziej stonowaną harmonią.

W HOŁDZIE GEOMETRII

Geometryczne, linearne i minimalistyczne lampy już od paru dobrych lat znajdują się na szczycie listy trendów oświetleniowych na całym świecie i regularnie pojawiają się w projektach topowych architektów wnętrz. Oświetlenie o takim designie idealnie wpasowuje się zarówno do prostych wnętrz w stylu skandynawskim czy loftowym, jak i do tych w stylu nowojorskim oraz glamour.

Odpowiednio dobrane oprawy oświetleniowe równoważą w sobie zarówno aspekt praktyczny, jak i dekoracyjny. Z jednej strony nadają aranżacjom świeżego, oryginalnego wyglądu i podkreślają indywidualny charakter właściciela. Natomiast, z drugiej strony za sprawą symetrycznie rozłożonych na geometrycznej ramie, zazwyczaj odsłoniętych źródeł światła pozwalają na równomierne rozświetlenie aranżowanego wnętrza.

Lampy, które zazwyczaj znajdują się w centralnym punkcie pomieszczenia są jednym z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za efektowne wykończenie stylizacji. Uporządkowane kąty i linie proste idealnie przekształcają otaczającą nas przestrzeń, tworząc poprawiającą samopoczucie atmosferę klarowności. Warto pamiętać, że oświetlenie wpływa na nasz nastrój, dlatego tworzone przez nas wnętrze powinno być odpowiednio zaprojektowane pod względem ilości światła i kątem jego padania.

Decydując się na oświetlenie, którego design czerpie inspiracje z geometrycznych form pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru projektując resztę danego pomieszczenia. Różnorodność form może spowodować ból głowy nie tylko u odwiedzających gości, ale także u samych domowników, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo zbilansować wystrój.

error: Alert: Content is protected