Lampy inspirowane naturą

Przyroda od zarania dziejów stanowiła ogromną inspirację dla artystów. Mówi się też często, że natura sama w sobie jest najdoskonalszą artystką, która tworzy niepowtarzalne dzieła pełne koloru, ładu i majestatu. Patrząc na tętniące życiem rzeczne doliny, rafy koralowe, lasy pełne wielobarwnych ptaków czy zdjęcia z odległych galaktyk trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Nie zaskakuje też fakt, że motywy przyrodnicze są z wielką chęcią wykorzystywane również przez projektantów sztuki użytkowej, a w tym oświetlenia. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy przyroda nie jest już tak bliska człowiekowi w codziennym życiu jak dawniej, designerzy starają się wnieść do naszych wnętrz jak najwięcej tego „naturalnego piękna”, które daje poczucie przytulności i harmonii.

Wśród naszych produktów znajdziecie wiele pozycji inspirowanych bezpośrednio dziełami przyrody – od bardziej klasycznego oświetlenia ozdobionego delikatnymi motywami florystycznymi aż do nowoczesnych opraw wykorzystujących zainspirowany plastrami miodu wzór heksagonu. Poniżej znajdziecie kilka z naszych ulubionych kolekcji o takim właśnie charakterze.

SREBRNA RAFA KORALOWA

Subtelna i misternie wykonana kolekcja lamp inspirowanych naturalnym koralem. To rodzina, które wydaje się stworzona do pomieszczeń typu jadalnia lub salon, ale za sprawą swojego delikatnego wzoru i wewnętrznych materiałowych abażurów będzie też idealnym i pełnym świeżości źródłem światła w sypialni.

ROZGRZEWAJĄCE PLASTRY MIODU

Miód jest jednym z najbardziej szanowanych dobrodziejstw przyrody. Zdrowy, słodki i pełen ciepłej barwy dla wielu z nas równa się natychmiastowej poprawie humoru. Z drugiej strony naturalny wzór z heksagonów z których zbudowane są plastry miodu kojarzy się nam ładem i siłą pszczelego ula. Dlatego też w naszej ofercie znajdziecie aż dwie kolekcje inspirowane tym właśnie motywem. Obie mają nowoczesny charakter i idealnie rozświetlą wnętrza swoją ciepłą, złotą barwą.

PIASZCZYSTA LAGUNA

Cudowna kolekcja, w której klosze zbudowane są z naturalnego szkła mikowego, a delikatna mozaika swobodnie otacza oprawę niczym piaszczyste pasmo odcinające morskie wody. Idealny pomysł dla wszystkich, którzy pragną ocieplić swoje wnętrze, ale lubią też surowe piękno.

DOSTOJNE PAWIE OCZKA

Dla fanów bardziej klasycznego oświetlenia i wnętrz pełnych przepychu mamy wspaniałą kolekcję z ręcznie wykonanymi przez rzemieślników delikatnymi ramionami inspirowanymi pawimi oczkami. Srebrno-złota barwa wykończenia jest gwarancją elegancji, a kryształki rozszczepiają światło i dodają całości koloru.

PRZYTULNE PTASIE GNIAZDA

Nic tak nie symbolizuje w przyrodzie domu jak wite przez ptaki gniazda. W naszej ofercie mamy dwie kolekcje inspirowane właśnie tym motywem: pierwszą zachowującą charakter naturalnego kontrolowanego chaosu i drugą dla zwolenników lżejszego i bardziej eleganckiego wystroju. Oba warianty są jednak gwarancją przytulnej i artystycznej atmosfery w Twoim wnętrzu.

error: Alert: Content is protected