Lampy witrażowe w stylu Tiffany’ego

Rynek oświetleniowy wydaje się być teraz zdominowany nowoczesnymi oprawami z wbudowanymi źródłami światła. U nas nie brakuje jednak propozycji dla fanów nostalgicznego, tradycyjnego klimatu, w tym również prawdziwej secesyjnej klasyki w postaci pięknych, witrażowych lamp inspirowanych twórczością słynnego Louisa Comforta Tiffany’ego.

Louis Comfort Tiffany

Szkło witrażowe cieszy się popularnością i uznaniem od ponad tysiąca lat, ale przez wieki było głównie wykorzystywane w katedrach i kościołach. Jednak jednym z najbardziej znanych projektantów w tej dziedzinie był Louis Comfort Tiffany, który w swoim słynnym studio w Nowym Jorku wykorzystał kolorowe i artystyczne szkło do tworzenia również lamp. Tiffany początkowo edukował się jako artysta i projektant wnętrz, a później nauczył się szklarskiego rzemiosła pracując w zakładach szklarskich na terenie Brooklynu. Po udoskonaleniu niektórych ze swoich technik i stworzeniu własnej metody łączenia witrażu przy pomocy miedzianej taśmy, otworzył swoje własne studio w 1879 roku. W szczytowym okresie ta odnosząca liczne sukcesy firma zatrudniała ponad 300 rzemieślników. Oryginalne wyroby Tiffany’ego wciąż cieszą się wielkim uznaniem i stanowią rarytas dla kolekcjonerów na całym świecie.

Styl Tiffany’ego

W dzisiejszych czasach nazwisko Tiffany’ego jest synonimem dla produktów stworzonych zdrobnych kawałków szkła witrażowego i połączonych miedzianą taśmą, a w szczególności dla opraw oświetleniowych, które rozświetlone żarówką wydobywają ze szklanych kloszy pełną magię kolorów. W naszej ofercie mamy dla was szeroki przekrój produktów, które oddają ducha Tiffany’ego. Oprócz typowo tradycyjnych opraw, znajdziecie u nas też kilka bardziej współczesnych propozycji, które będą stanowić świetne uzupełnienie nowoczesnego wystroju.

Niezależnie od tego, czy szukasz intensywnych, bogatych kolorów i wzorów, czy delikatnych, miękkich odcieni, które subtelnie oddają piękno witrażowego szkła, w naszej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Sztuka tworzenia lamp w stylu Tiffany’ego

Duży wydatek na dziś – rodzinna pamiątka na lata

Szkło artystyczne może być cenniejsze niż szkło kryształowe. Wszystkie nasze klosze lamp w stylu Tiffany’ego składają się z kawałków szkła artystycznego w ilości od 44 do aż 1099 elementów. Wykonanie przeciętnego klosza zajmuje wyszkolonemu rzemieślnikowi około 80 godzin. Nic nie dodaje pomieszczeniu koloru tak, jak lampy w stylu Tiffany’ego

Jeśli chcesz wnieść to swojego domu trochę tego artystycznego, secesyjnego uroku, zerknij na naszą stronę.

error: Alert: Content is protected